
Decydujesz się na leasing, doradca przedstawia Ci ofertę i… sprawdzasz jak możesz obniżyć koszty leasingu. Pierwszym co przychodzi Ci na myśl, to rezygnacja z GAP. Po co Ci dodatkowe ubezpieczenie?
Co to jest GAP? Jakie przyniesie Ci korzyści i czy warto zawracać sobie nim głowę?
GAP (z ang. Guaranteed Asset Protection) to ubezpieczenie od straty finansowej w przypadku utraty samochodu, czyli szkody całkowitej po wypadku lub kradzieży.
GAP, jak każde dobrowolne ubezpieczenie, nie jest koniecznym zakupem i śmiało możesz z niego zrezygnować. Niestety, nie jesteś w stanie przewidzieć przyszłości i problemów, które możesz napotkać. A jeśli padniesz ofiarą kradzieży? Co może się wydarzyć w przypadku szkody całkowitej?
W pierwszej chwili pomyślisz, że Auto Casco wystarczy. Masz rację. Ubezpieczenie AC ochroni Cię, ale tylko w pewnym stopniu. W przypadku szkody całkowitej lub kradzieży AC wypłaca tylko wartość rynkową pojazdu w momencie powstania szkody. Nie zawsze więc pokryje wszystkie opłaty i zobowiązania, zwłaszcza na początku leasingu gdy pojazd traci najwięcej na wartości. Niestety, często Auto Casco nie pokrywa kosztów jakie związane są z leasingiem.
GAP jest również korzystną opcją na koniec okresu leasingowego, gdy wartość samochodu jest już dużo niższa niż w momencie zakupu. Wówczas, w przypadku szkody całkowitej, dzięki GAP masz szansę odzyskać całą wartość pojazdu, z dnia zakupu.
Przeczytaj też:
Jak nie stracić na kradzieży auta dzięki ubezpieczeniu DEFEND Gap?
Ubezpieczenie DEFEND Gap pomaga w ekstremalnych przypadkach
Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów GAPów i nie zawsze warto sugerować się jego najniższą ceną. Często, jest to kryterium, które wykorzystują handlowcy porównując oferty by skłonić Cię do skorzystania właśnie z ich propozycji.
Rodzaje GAP
Istnieją trzy podstawowe rodzaje tego ubezpieczenia:
- GAP fakturowy(najbardziej popularny i najczęściej wybierany),
- GAP indeksowy
- GAP finansowy
Gap Fakturowy, najprościej mówiąc, wypłaca różnice miedzy wypłatą z AC a wartością pojazdu z dnia zakupu. Czyli jeśli wartość pojazdu w dniu zakupu to 100 000, AC wypłaciło 70 000, to GPA fakturowy wypłaca 30 000. Tutaj warto zapoznać się dokładnie z OW, ponieważ niektóre firmy , jeśli szkoda wystąpi w pierwszym roku użytkowania pojazdu, oferują dodatkowo +10% od wartości pojazdu z dnia zakupu.
W przypadku GAPu indeksowego, wypłata jest indeksowana o wartość z góry ustaloną. Zazwyczaj stanowi to od 20% do 30% wartości przyznanego odszkodowania. Oczywiście w zależności od marki pojazdu i firmy.
GAP Finansowy to najtańsze ubezpieczenie GAP. Jest korzystny przy leasingu z niskim wkładem własnym, a także z wysoką kwotą wykupu pojazdu. W ramach umowy, GAP finansowy pokrywa różnicę pomiędzy ratami leasingu pozostałymi do spłaty, a kwotą odszkodowania wypłaconego z AC.
Jeśli ubezpieczenie GAP wciąż budzi Twoje wątpliwości, wytłumaczymy Ci dokładnie na czym polega, jakie związane są z nim koszty i obliczymy, która forma ubezpieczenia będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie, ale przynajmniej, będziesz mieć pewność, że została podjęta po rzetelnej analizie informacji.
Ubezpieczenie DEFEND GAP obowiązuje na terenie całej Europy z wyłączeniem Rosji i pozwala Ci po prostu cieszyć się pojazdem bez codziennego zamartwiania się o jego wartość.
Dzięki tej ochronie zapewnisz sobie szybką likwidację szkody i pewność, że Twoje auto nie zostanie niesprawiedliwie wycenione.
Sprawdź sam klikając w baner poniżej.
KUPUJĄC Z NAMI NALICZY SIĘ AUTOMATYCZNIE RABAT 10%!